en-us-Ako začať pri plánovaní novej kuchyne alebo nábytku?

10/13/2021


Ako začať pri plánovaní novej kuchyne?

Ak plánujete stavbu domu alebo kúpu novostavby, uvažujete nad rekonštrukciou alebo re-dizajnom priestorov či premýšľate nad zmenou využitia niektorých miestností, ak sa Vám zariadenie opozeralo a potrebujete niečo nové, je správny čas nechať si poradiť od odborníka. Interiérový dizajnér dokáže rozvrhnúť a zariadiť priestor útulne a pohodlne, s ohľadom na vek, zdravotný stav a počet obyvateľov domácnosti. Ak ešte nemáte presnú predstavu o Vašom novom bývaní, dokáže Vás naviesť na správanu cestu a pomôcť Vám vytvoriť útulný a funkčný domov.

Už dávno neplatí, že interiérový dizajnér je len pre bohatých. V skutočnosti Vám jeho služby ušetria kopu času, peňazí a problémov. Dizajnér dokáže pomôcť každému, či už v začiatkoch, kedy nemáte žiadnu predstavu o ideálnom bývaní, alebo už svoju predstavu máte a potrebujete pospájať jednotlivé kúsky dohromady.

Dizajnér dokáže eliminovať problémy, ktoré vznikli už pri počiatočnom projektovaní bytu alebo domu. Navyše Vám ušetrí nekonečné hodiny nakupovania a výberu produktov, pretože má prehľad a prístup k širokej škále domácich aj často aj zahraničných zdrojov.

Plánovanie a návrh


UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Pred prvou návštevou kuchynského štúdia je dobré porozmýšľať o viacerých faktoroch ovplyvňujúcich výsledný návrh a realizáciu novej kuchyne. Ergonómia priestoru, ako aj množstvo a rozmiestnenie spotrebičov závisí najmä od toho, kto bude kuchyňu najčastejšie používať, ako aj od počtu členov domácnosti. Ak si premyslíte nasledovné otázky dopredu, budeme Vám vedieť navrhnúť kuchyňu oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

Čo si treba premyslieť pred prvou návštevou?

 • aká bude výška pracovnej plochy, vyhovuje vám výška súčasnej pracovnej plochy
 • varné centrum: sklokeramická alebo plynová varná doska
 • pečenie: zvýšené umiesnenie do priestorovej skrine alebo umiestnenie rúry pod pracovnú dosku
 • mikrovlnná rúra: zvýšené umiestnenie do priestorovej skrine alebo umiestnenie do hornej skrinky
 • chladenie: voľne stojaci spotrebič alebo vstavaná chladnička
 • umývacie centrum: drez s/bez odkvapkávača, rohový drez
 • umývačka: áno alebo nie, 450/600 mm
 • odsávač: s odťahom alebo recirkuláciou cez uhlíkový filter, priestorový, komínový, zabudovaný
 • bude pračka umiestnená v kuchyni

Čo si treba priniesť na prvú konzultáciu?

 • Pred prvou návštevou je dobré sa objednať, aby sme sa mohli venovať iba Vám. Vyhraďte si na prvú konzultáciu dostatok času, sedenie bude trvať približne hodinu. Prekonzultujeme spolu rozloženie kuchyne, ukážeme Vám vzorky materiálov, prípadne hotové realizácie, ktorými sa môžete inšpirovať, ak ešte nemáte konkrétnu predstavu.
 • Prineste si pôdorys miestnosti (projekt), orientačne zamerané výšky parapetov, umiestnenie odťahu odsávača, odpadov, elektroinštalácie a radiátorov, prípadne fotografie priestroru

Ako bude vyzerať naša spolupráca?

1. Fáza - NÁVRH

Pri prvej návšteve u nás v Showroome prebieha konzultácia nad pôdorysom alebo fotografiami priestoru. Opýtame sa Vás na Vaše požiadavky a nároky na novú kuchyňu, Vaše predstavy a preferencie, dohodneme sa na materiáloch, spotrebičoch...Na základe prvej konzultácie Vám pripravíme prvú cenovú kalkuláciu.

Výsledkom prvej fázy návrhu bude dispozičné riešenie kuchyne, ktoré je bezplatne dospné u nás v štúdiu, prípadne vizualizácia za poplatok. Tú budeme postupne počas nasledujúcich návštev dokončovať na základe Vašich pripomienok. Môžeme doladiť farby, materiály, rozloženie kuchyne a prepracovávať detaily, až kým kuchyňa nebude úplne podľa Vašich predstáv a možností.

Po odsúhlasení návrhu nasleduje podpísanie zmluvy, ktorá je záväznou objednávkou na realizáciu kuchyne.

2. Fáza - DOKUMENTÁCIA

Nasleduje zameranie interiéru u Vás doma. Zameriame všetko, čo je potrebné pre presné zhotovenie kuchyne, ktorá bez problémov zapasuje do priestoru. Ak je potrebné, na základe návrhu kuchyne Vám vypracujeme plány inštalácie pre spotrebiče.

Dodacie lehoty objednanej kuchyne sa líšia v závislosti od zvolených materiálov. Pri kuchyniach z fólie, lamina, synchroporu a akrylátu je to 5 až 6 týždňov, dyhované a lakované kuchyne sú náročnejšie na zhotovenie, ich dodacia lehota je preto 8 až 10 týždňov.

3. Fáza - MONTÁŽ

Zhotovenú kuchyňu Vám privezieme, vynesieme a odborne namontujeme. V prípade potreby poradíme alebo zabezpečíme demontovanie a odvoz starej kuchyne. Montáž kuchyne trvá od 1 do 3 dní, v závislosti od zložitosti a veľkosti kuchyne. Montáž je možné zrealizovať aj "na kľúč". Hotovú kuchyňu si zákazník preberá osobne.

4. Fáza - STAROSTLIVOSŤ

Samozrejmosťou je zabezpečenie starostlivosti o naše kuchyne. Ak sa Vám minuli filtre do digestora, alebo Vás omrzeli farby dvierok, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať a my Vám zabezpečíme všetko potrebné.

Dúfam, že Vám tento článok pomohol.

Juraj Vilém